/Jagoda Acai – Super Owoc Nr. 1 na świecie

Jagoda Acai – Super Owoc Nr. 1 na świecie

Palma jagody acai
Źródło: Flickr.com Palma jagody acai

 

Jagoda acai – super owoc, w ostatnich latach uzyskał bardzo dużą popularność na całym świecie, także w samych Stanach Zjednoczonych. Informacje o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych jagody acai obiegły cały świat i pojawiły się w wielu znanych amerykańskich czasopismach oraz programach telewizyjnych.

acai berry 2

mistify_wall_street

W jednej z najbardziej znanych w USA i liczących się audycji telewizyjnych pt: „ The Oprah Winfrey Show” którego autorką i prowadzącą jest Oprah Winfrey – miliarderka i jedna z najbardziej znanych i wpływowych dziennikarek w Stanach Zjednoczonych, pojawiły się wiadomości o wielu korzystnych dla zdrowia korzyściach, związanych ze spożywaniem jagody acai.

Jedna z najbardziej znanych gazet o tematyce gospodarczej w Nowym Jorku- The Wall Street Journal, opisało owoc acai, jako numer 1 pod względem wszystkich owoców świata!

Informacje o jagodzie acai, pojawiły się również w jednym z najbardziej cieszących się oglądalnością programów typu talk show pt: „The Dr. Oz Show” którego prowadzącym jest znany i ceniony amerykański Kardiochirurg Dr. Mehmat Oz

 

dr-oz-on-oprah

 

Kolejnym, niekwestionowanym autorytetem, który wciąż odkrywa cudowne właściwości jagody acai, jest Dr Alexander Schauss

Dr. Schauss jest Dyrektorem ds. Badań Produktów Naturalnych i Medycznych oraz Prezesem AIBMR Life Science w Puyellup w USA. Jest autorem i współautorem 187 publikacji, które ukazały się w różnego rodzaju biuletynach i czasopismach naukowych.

Dr. Schauss jest również autorem książki pt: „Wyjątkowy Owoc Amazonii” i do dziś bada nieodkryte wciąż jeszcze wszystkie właściwości zdrowotne tego owocu. Od 1995 roku prowadzi badania nad drzewem palmy acai i jej owocami. Owoce acai nie są sprzedawane w sklepach, gdyż szybko się psują. Najlepszą metodą przetwarzania jagody acai dla zachowania wszystkich jej właściwości zdrowotnych, jest opatentowana metoda zwana liofilizacją, która stosowana jest w produkcie Mistify.

Dr Schauss opowiada o właściwościach jagody acai

wysłuchaj poniższe nagranie

 

książka