/„Nigdy więcej chorób serca” Światowy Bestseller Dr Louisa Ignarro

„Nigdy więcej chorób serca” Światowy Bestseller Dr Louisa Ignarro

Tlenek Azotu - Nagroda Nobla w medycynie
Tlenek Azotu – Nagroda Nobla w medycynie

 


⇒ Poznaj światowy bestseller Dr Louisa Ignarro, pt: „Nigdy więcej   chorób serca”.

Jak zapobiegać – a nawet odwracać skutki zawału, ataku serca i chorób układu sercowo – naczyniowego za pomocą tlenku azotu.


Dr Louis J. Ignarro jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Dr Ignarro otrzymał nagrodę Nobla za prace badawcze związane z l-argininą i za odkrycie niezwykle istotnej roli, jaką tlenek azotu pełni w ludzkim organiźmie. Prace badawcze Dr Ignarro zainspirowały wielu lekarzy i naukowców na całym świecie, a jego książka „Nigdy więcej chorób serca”  została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i rozeszła się w milionach egzemplarzy.

 

 

  

obejrzyj wypowiedź Dr Louisa Ignarro

 

 

Źródło:

Poniższy fragment artykułu, pochodzi z książki Dr. Louisa Ignarro.

Tę książkę, powinien przeczytać każdy.

Nigdy więcej chorób sercaHistoria L-argininy

L-ARGININA
Wszystko zaczęło się w 1980 roku, kiedy doktor Robert Furchgott odkrył, iż tkanka śródbłonka wyścielająca ścianki naczyń krwionośnych wytwarza substancję, dzięki której naczynia te pozostają gładkie i rozszerzone. Następnie uczeni dowiedli, że wysoki poziom cholesterolu blokuje zdolność śródbłonka do rozkurczania naczyń krwionośnych. Stwierdziliśmy, że tlenek azotu powoduje rozluźnienie naczyń, choć nie wiedzieliśmy w jaki sposób działa.

W roku 1988 brytyjski uczony Salvador Moncada rozpoznał substancję, która ulega przemianie w tlenek azotu w komórkach śródbłonka – aminokwas zwany L-argininą. Czy odkrycie to oznaczało, że dodawanie L-argininy może wspomagać produkcję tlenku azotu w komórkach śródbłonka? Jeśli tak jest w istocie, to czy jednocześnie mogło to wpływać na obniżenie poziomu cholesterolu i pomagać w utrzymaniu czystości i gładkości naczyń krwionośnych, a tym samym zapobiegać chorobom układu sercowo-na-czyniowego?

Uczeni, między innymi kardiolog John P. Cooke ze Szkoły Medycznej w Stanford, osiągnęli pozytywne rezultaty prób stosowania tej substancji na ludziach, co ostatecznie potwierdziło jej pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

 

W jaki sposób l-arginina i l-cytrulina mogą poprawić stan twego zdrowia?

 L-arginina oraz l-cytrulina odgrywają kluczową rolę w procesie produkcji tlenku azotu w organiźmie. Obecność tlenku azotu jest podstawą zdrowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, podczas gdy l-arginina wzbogacana przez l-cytrulinę, jest istotnym składnikiem stymulującym produkcję tlenku azotu.

L-cytrulina jak wiemy, jest aminokwasem, który ulega utylizacji w komórkach śródbłonka naczyń krwionośnych oraz przemianie w l-argininę. Dzięki temu zyskujemy jeszcze więcej „paliwa” do produkcji tlenku azotu. Czytaj Więcej                                        


 

Kliknij tu

 

UWAGA:  Zamieszczone na tej stronie artykuły, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie zamieszczone artykuły ze strony synergypoland.pl  nie mogą służyć jako zalecenia czy porady, służące do leczenia jakichkolwiek chorób, czy dolegliwości. W przypadku zdiagnozowanej choroby lub w przypadku podejrzenia u siebie jakiejkolwiek choroby, zasięgnij jak najszybciej  porady lekarza.