/Nieprzyjemny zapach z ust: jak się go pozbyć?

Nieprzyjemny zapach z ust: jak się go pozbyć?

Flickr.com

 

Nieprzyjemny zapach z ust, nazywany często jako „halitoza” związany jest często z nieodpowiednim odżywianiem i problemami trawiennymi. Wiele osób myśli, że najlepszym sposobem, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach z ust, jest pójść do sklepu i kupić ogólnie dostępną płukankę do ust. Niestety płukanki do ust jedynie maskują objaw i nie rozwiązują prawdziwej przyczyny problemu.

Płukanki, które są w sprzedaży, mają w swoim składzie – alkohol, który zabija wszystkie bakterie w jamie ustnej ( także te dobre ) i wyjaławia całą jamę ustną i gardło. Wyjałowienie jamy ustnej i gardła może spowodować większą podatność na atak bakterii i wirusów.

Jednymi z najczęściej powszechnych przyczyn nieświeżego oddechu są:

nieprawidłowe trawienie pokarmów, fermentacja niestrawionych resztek żywności w jelitach, infekcje grzybicze grzybem (candida albicans), nagromadzenie metali ciężkich w organiźmie, niestrawność, zaburzenia funkcjonowania nerek i wątroby. Niestety problem nie ogranicza się najczęściej tylko do nieprzyjemnego zapachu z ust. Nieprzyjemny zapach ciała i potu również odzwierciedla i pokazuje nam, że w organiźmie mogą zachodzić procesy fermentacyjne niestrawionych resztek jedzenia. Wbrew powszechnym przekonaniom i opiniom, pot sam w sobie nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Osoba, która jest zdrowa, odżywia się prawidłowo i nie ma zanieczyszczonego organizmu nadmiarem toksyn, nie powinna mieć nieprzyjemnego dla otoczenia potu. Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego oddechu i zapachu potu jest stosowanie używek takich jak np.: palenie papierosów, picie alkoholu, spożywanie żywności wysoko przetworzonej, spożywanie zbyt dużych ilości mięsa, co skutkuje nagromadzeniem się toksyn w organiźmie.

Zanieczyszczony toksynami organizm wydziela niemiły dla otoczenia pot, który jest wykładnią stanu funkcjonowania naszego organizmu. Nasze zdrowie zaczyna się od jelit, dlatego powinniśmy poprawić przede wszystkim pracę jelit i oczyścić organizm z toksyn. Co więcej, powinniśmy zadbać o utrzymanie odpowiedniej flory jelitowej. W tym celu należy wzbogacić naszą dietę w dobre bakterie probiotyczne, które poprawią trawienie pokarmów. Znajdziemy je w kiszonkach takich jak: (kapusta, ogórki), a także w fermentowanych przetworach mlecznych np.: maślanki, kefiry czy jogurty.

Należy także spożywać więcej błonnika,  pić regularnie wodę i zwiększyć aktywność fizyczną. Ponadto, nie należy zapominać o prawidłowej higienie jamy ustnej, systematycznym usuwaniu kamienia nazębnego, właściwej higienie zębów i dziąseł, gdyż niewłaściwa higiena jamy ustnej jest również częstą przyczyną nieprzyjemnego oddechu.

Chlorofil – neutralizator zapachów

W roku 1950 dr Howard Westcott odkrył, że chlorofil  jest zdolny do usuwania nieprzyjemnych zapachów z organizmu. Dr Howard zauważył, że przyjmując już 100mg chlorofilu dziennie zawartego w diecie, można zneutralizować nieświeży oddech i zapach ciała.

Świeży oddech

Chlorofil Phytolife, oprócz swoich wielu cennych właściwości oczyszczających organizm, jest także zdrową i skuteczną alternatywą dla wielu płukanek do ust, które sprzedawane są w sklepach. Chlorofil krążąc we krwi po całym ciele, pomaga neutralizować nieprzyjemne zapachy, które wydziela organizm.

Warto zaznaczyć, że nie tylko ludzie powinni spożywać chlorofil ze względu na jego cenne właściwości. W sklepach zoologicznych, co raz częściej możemy dostać różne produkty spożywcze dla psów w postaci np: tabletek, których głównym składnikiem jest – chlorofil – hamujący powstawanie nieprzyjemnych zapachów wydzielanych przez psy np.: zapach z pyska, zapach ciała itp.

Poznaj także – 10 innych niesamowitych właściwości chlorofilu, kliknij tu