/PhytoLife – bogate źródło substancji zasadowych z ekstraktów roślinnych

PhytoLife – bogate źródło substancji zasadowych z ekstraktów roślinnych

Podstawowym składnikiem produktu Phytolife jest chlorofil – zielony barwnik wchodzący w skład większości roślin. Chlorofil jest jedyną substancją, która potrafi jednocześnie przechowywać energię słoneczną i dostarczać witaminy do naszego organizmu.

Phytolife

W 1915 r. Nagroda Nobla w dziedzinie chemii została przyznana niemieckiemu chemikowi Richardowi Willstätterowi za badania nad chlorofilem.

Budowa chlorofilu jest niemal identyczna jak hemoglobina (barwnik krwi), która jest siłą transportową tlenu w organizmie: chlorofil zawiera atom magnezu – hemoglobina zawiera atom żelaza. Ludzki organizm potrzebuje naturalnej zielonej żywności.Niestety, nie dostarczamy jej w wystarczającej ilości. Aby zachować zdrowie, organizm musi mieć równowagę kwasowo – zasadową, a to oznacza, że w organizmie zachowane jest stałe stężenia jonów wodorowych w przestrzeniach wodnych.

Badania naukowe donoszą, że w kwaśnym środowisku bakterie, wirusy i grzyby, a nawet komórki nowotworowe namnażają się szybciej. Wiele chorób wynika z nadmiernego zakwaszenia organizmu.

Najważniejsze właściwości chlorofilu:

– redukuje objawy związane z wrzodami żołądka

   i reguluje jego pracę

– eliminuje odczucie zgagi

– odtruwa organizm oczyszczając krew

– wspomaga rozprowadzanie tlen do komórek

– wzmacnia wątrobę i usprawnia trawienie

– wspomaga pracę jelit redukując m.in.

  wzdęcia i zaparcia

Chlorofil pomagając utrzymać równowagę kwasowo – zasadową w organizmie,

wpływa na regulację procesów przemiany materii. Synergy-obrazek