/Synergy sponsoruje Mistrzynię Świata w windsurfingu speed

Synergy sponsoruje Mistrzynię Świata w windsurfingu speed

zara davisZara Davis jest mistrzynią świata, rekordzistką i osteopatką.
Z dumą i z wielką satysfakcją prezentuje logo Synergy na swoim żaglu, bo należy nie tylko do najnowszych osób, które są w gronie sportowców sponsorowanych przez firmę, którzy korzystają z produktów, ale także dzieli się nimi ze swoimi pacjentami, gdyż prowadzi w Anglii również działalność medyczną.

Zara Davis poznała windsurfing, gdy miała 13 lat. Między 15 a 27 rokiem życia, w ogóle nie uprawiała tego sportu, aż do czasu, gdy jej ówczesny pracodawca, sprawił, że wróciła jej pasja do windsurfingu, i od tamtej pory uprawia tę dyscyplinę nieustannie. Mimo długiego okresu beztreningowego, bardzo szybko wróciły jej umiejętności, a przy okazji surfując po jeziorze – spotkała swojego przyszłego męża.

W maju 2016 mając prawie 50 lat, Zara uzyskała swój pierwszy tytuł mistrzyni świata w windsurfingu kobiet – odmiany Speer, uczestnicząc w zawodach Dunkerbeck GPS Speed Challenge na Fuerteventurze.
Pokonała tam wszystkie swoje konkurentki , ale również osiągnęła lepszy czas niż ponad połowa mężczyzn! Zara jest także sześciokrotną mistrzynią Europy w windsurfingu Speed, i wiele osób zna ją jako „najszybszą kobietę na wodzie”, posiadaczkę rekordów świata: osiągnęła prędkość 34.74 węzła na milę oraz 45.83 węzła ( około 85 km/godz.) na dystansie 500 metrów.

„Uwielbiam wyzwania i kocham przebywać na morzu,” stwierdziła Zara. „Nie wiem jak to się stało, ale odkryłam w sobie naturalny talent do tego sportu. Potrzeba lat, aby osiągnąć w nim dobry poziom, ale jeśli jesteś w czymś dobry, to oczywiste, że szlifujesz swoje umiejętności coraz bardziej. Wykorzystuję swój talent , aby inspirować młodzież, zwłaszcza młode dziewczyny, do podejmowania sportu i spróbowania windsurfingu.”

Windsurfing w znacznej mierze uzależniony jest od jakości i budowy deski oraz żagla windsurfera. Te dwa elementy, zbudowane i dobrane są w taki sposób, żeby można było idealnie wykorzystać siłę wiatru. Żagiel windsurfera w odmianie Speed, jest dwa razy większy niż w windsurfingu rekreacyjnym, bo musi zbierać jak najwięcej wiatru. Zara tłumaczy, że fizyka żagla windsurfingowego może być porównana do fizyki skrzydła samolotu. Żagiel musi być ustawiony precyzyjnie pod odpowiednim kątem, aby uchwycić i wykorzystać wiatr wprawiający deskę w ruch.

Nie dajcie sobie wmówić, że każdy, kto zakupi dla siebie odpowiedni sprzęt, będzie mógł zostać speed windsurferem. Im większa siła wiatru napiera na żagiel, tym trudniej windsurferowi utrzymać go w rękach. Skuteczna kontrola nad żaglem i deską w windsurfingu Speed, wymaga niezwykłej siły i koordynacji ruchowej. Zara mierzy ponad 180 cm wzrostu a także posiada znaczną masę mięśniową, którą musi stale utrzymywać, aby dalej odnosić sukcesy w tym sporcie. Jej wzrost stanowi znaczny atut w świecie windsurfingu speed.

zara davis 5„Fizyka windsurfingu jest dość nudna,” twierdzi Zara. „Jedynym odcinkiem, na którym żeglujesz jest tył deski i płetwa, co szczególnie podczas wyścigów windsurfingu Speer – sprawia, że trzeba posiadać zarówno dobrą kondycję, jak też siłę i charakter.”

Windsurfing Speer, wymaga zdaniem Zary również znacznej odwagi. Wyobraź sobie, że płyniesz z prędkością prawie 80 km na godzinę, nagle tracisz równowagę i uderzasz o powierzchnię wody. To nie jest przyjemne uczucie.

„Wszystko o jest związane z windsurfingiem, wymaga dużego wysiłku fizycznego,” mówi Zara. „Jedną z najtrudniejszych rzeczy jest równowaga i stabilność. Podczas płynięcia na desce pracują wszystkie mięśnie organizmu. Dlatego też windsurfing, to wielki wysiłek dla całego układu krążenia.”

Aby trenować na wodzie, Zara musi przebyć czterogodzinną drogę ze swojego domu na wybrzeżu Bristolu do sztucznego jeziora w West Kirby. Pomimo swojej codziennej pracy jaką wykonuje, Zara poświęca do 15 godzin tygodniowo na pływanie, jazdę na rowerze, biegi, pilates oraz trening w zawieszeniu. Stosuje także urozmaiconą dietę bogatą w składniki odżywcze, pije duże ilości wody i dba o to, aby stosować suplementy diety najwyższej jakości. Obecnie suplementacja Zary opiera się na 4 produktach firmy Synergy: ProArgi-9+, e9, Phytolife i Mistify. Zara jest niezwykłym przykładem zdrowia dla wszystkich swoich pacjentów w praktyce osteopatii.

„Często pracuję z elitą sportowców i czułabym się bardzo niekomfortowo, gdybym w swojej pracy korzystała z jakichkolwiek produktów, które nie gwarantują czystości,” mówi Zara.

Należąc do sportowej elity sportu, Zara potrafi szybko rozpoznać dobry produkt. Ponad 600 testów laboratoryjnych, które przeprowadza Synergy, by zbadać najwyższą ich czystość i siłę działania, dają Zarze pewność, że produkty tej firmy naprawdę przyniosą różnicę w jej wynikach sportowych oraz w zdrowiu jej pacjentów.