/Synergy – Lider Innowacji i Jakości

Synergy – Lider Innowacji i Jakości

Synergy WorldWide

Dlaczego SYNERGY ?

Od początku istnienia działalności Synergy , głównym celem firmy jest produkować innowacyjne, sprawdzone naukowo produkty najwyższej jakości.

W roku 2000 Synergy połączyło się z gigantem tej branży, firmą – Nature Sunshine Product ( NSP ), która rozpoczęła działalność w 1972 roku, i jako pierwsza firma na świecie rozpoczęła produkcję ziół w kapsułkach.

Od tego czasu Nature Sunshine Product i cenny partner Synergy WorldWide tworzą jedną firmę spółkę, która jest notowana na giełdzie Nasdaq.

Produkcja innowacyjnych produktów dla Synergy, odbywa się w zakładach produkcyjnych Nature’s Sunshine.

Niezrównana jakość produktów

Jakość i innowacyjność, to główne czynniki, które wyróżniają Synergy na tle konkurencji. Na rynku jest wiele firm, które sprzedają suplementy diety. Historia pokazuje, że wiele z tych firm, co jakiś czas otwiera swoją działalność i nagle znika z rynku. Dzięki połączeniu sił z Nature’s Sunshine, stabilność i przyszłość Synergy, jeszcze nigdy nie była tak jasna i przejrzysta! 

XXI wiek to czas, w którym konsumenci coraz częściej poszukują produktów – nie najtańszych, ale najwyższej jakości. Na oficjalnej stronie firmy http://synergyworldwide.com możemy przeczytać:

„Produkty Synergy to najwyższej jakości suplementy na świecie — i jesteśmy gotowi to udowodnić. Uważamy, że producenci naturalnych suplementów powinni skupić się tylko na jednym:TWOIM ZDROWIU. Od początku do końca Synergy WorldWide kontroluje całość działań w zakresie opracowywania produktów, produkcji i testowania”.

1. Po pierwsze surowce

Lynda Hammons – kluczowa osoba w firmie, która jest odpowiedzialna za zapewnienie najwyższych standardów jakości produktów Nature’s Sunshine/Synergy WorldWide, otrzymała w naszej branży przezwisko „terminator” bo bardzo trudno przejść jej kontrole jakości. W celu zdobycia najlepszych surowców dla Synergy, Pani Hammons podróżuje po całym świecie w celu kontroli dostawców. Synergy nie kupuje najtańszych surowców, ale kupuje te najlepsze.

Pani Hammons sprawdza tam wyposażenie, procesy produkcji oraz ogólne panujące standardy, które panują w firmach dostarczających surowce dla Synergy. Wyłącznie najlepsi dostawcy dostają szansę prezentacji swoich produktów, które przechodzą szczegółowe kontrole, zanim trafią do zakładu produkcyjnego Synergy.

2. Tworzenie innowacyjnych i skutecznych produktów

Synergy wykorzystuje sprawdzone techniki i korzysta z usług najlepszych ekspertów, w których skład wchodzi 33 – osobowy zespół naukowców,  zawodowych lekarzy, analityków i badaczy, którzy są zatrudnieni w firmie na pełny etat. Dzięki wysoko wykwalifikowanemu personelowi ludzi – firma może opracowywać najbardziej nowatorskie i skuteczne formuły produktów. Synergy jest przekonane, że dzięki swoim produktom może zmieniać życie ludzi w różnych zakątkach świata. Rocznie, firma Synergy inwestuje miliony dolarów w rozwój procesu produkcji, metod badawczych i zakup najnowocześniejszego sprzętu oraz wykwalifikowany personel.

3. Własny zakład produkcyjny

Zapamiętaj: około 85% firm na rynku, które sprzedają suplementy diety nie jest nawet ich producentem, a produkcję zleca się innym firmom zewnętrznym. Tego typu firmy nie zajmują się jakością, nie wiedzą co zawiera dana butelka, nie mają pewności co do jakości swoich produktów. Synergy posiada swój własny zakład produkcyjny i nadzoruje cały proces produkcji, gdyż wychodzi z założenia, że:  „Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam.” Zakład produkcyjny Synergy jako jeden z nielicznych na rynku, posiada certyfikat NSF.

4. Testy, testy i jeszcze raz testy

Synergy ma obsesję na punkcie jakości swoich produktów. Firma w swoim laboratorium innowacji Hughes – opracowuje najbardziej skuteczne formuły produktów i przeprowadza ponad 600 różnych testów laboratoryjnych. Testy są wykonywane pod względem bezpieczeństwa, czystości i siły działania składników zawartych w produktach Synergy.

Wielokrotne badania jakości

Produkty Synergy mogą zostać sprawdzone na dowolnym etapie produkcji i w razie potrzeby, mogą zostać wycofane w momencie wyprodukowania, po zakończeniu produkcji lub nawet po ich zapakowaniu. Zanim produkty trafią do sprzedaży, zostają one jeszcze przez Synergy ostatecznie sprawdzone. Jeśli dany produkt nie przejdzie kontroli, badaniom zostaje poddana większa liczba produktów w celu zweryfikowania przyczyny. Gdy jest to konieczne, cała partia zostaje wycofana z produkcji.

Zobacz jak opracowywane są produkty Synergy

obejrzyj nagranie

Źródło:  poniższe informacje zostały pozyskane z ostatniej prezentacji Lyndy Hammons, wicedyrektor ds. Kontroli Jakości i Kwestii Prawnych dla Produktów Nature’s Sunshine/Synergy WorldWide

Lynda Hammons

Lynda Hammons jest wiceprezesem ds. Jakości i aspektów prawnych produktów Synergy WorldWide/Nature’s Sunshine Product

Oto co powiedziała:

Pamiętaj o pochodzeniu

Istnieje powiedzenie: „Śmieci na wejściu – śmieci na wyjściu”. Jeżeli stosowane materiały są średniej jakości, proces przetwarzania w żaden sposób nie podniesie ich jakości. Pochodzenie materiałów ma decydujący wpływ na jakość suplementów diety Nature’s Sunshine/Synergy WorldWide Co roku poszukujemy najlepszych pól i upraw dla każdej substancji pochodzenia roślinnego.

Niektóre firmy posiadają własne pola uprawne. Spółka Nature’s Sunshine/Synergy WorldWide zdecydowała jednak, że nie będzie właścicielem pól, ponieważ w takiej sytuacji musielibyśmy co roku na własny rachunek zbierać wytworzone plony, niezależnie od ich jakości. My natomiast zwracamy się do różnych plantatorów w poszukiwaniu najlepszych plonów w danym roku.

Najlepsze i najgorsze zakłady

Nasza firma zobowiązuje się dostarczać swoim klientom najlepsze substancje pochodzenia roślinnego na świecie. Nie wierzymy „na słowo” naszym dostawcom w kwestii jakości ich zakładów. Podróżujemy po świecie i bezpośrednio kontrolujemy naszych dostawców upewniając się, że w całości swoich działań zachowują najwyższą jakość.

Nature’s Sunshine/Synergy WolrdWide poważnie inwestuje w tego typu kontrole. Tak częste podróże są kosztowne. Jednak dokładne sprawdzenie miejsca przetwarzania substancji pochodzenia roślinnego oraz surowców jest niezbędne. Dokładnie sprawdzamy wszelkie stosowane procesy: zbiorów, przetwarzania materiałów, oczyszczania surowców roślinnych i wyposażenia. Poświęcamy czas na przyjrzenie się szczegółom, które inne firmy mogłyby pominąć.


Ocena Punktów Sprzedaży

„Kiedy kontaktujemy się z dostawcami po raz pierwszy, słyszymy zwykle: ‘Zabierzemy Was na wycieczkę po naszym zakładzie.’ Odpowiadamy: ‘To nie wycieczka. To kontrola. Zajmie co najmniej jeden dzień, być może dwa’. Kontrolujemy wyposażenie, dokumentację, każdy krok w procesie, by sprawdzić, czy dostawca stosuje się do dobrych praktyk wytwarzania”.

„Jednym z pierwszych miejsc, które kontroluję są toalety. Wchodzę zarówno do męskiej jak i do damskiej, sprawdzam czy jest w nich mydło i gorąca woda. Zaskakująca jest liczba potencjalnych dostawców, którzy nie przechodzą kontroli ze względu na niespełnienie jednego z powyższych kryteriów”.

  • Podczas kontroli w Chinach, w zakładzie brakowało mydła ze względu na niebezpieczeństwo kradzieży. NIEZALICZONE!
  • W zeszłym roku przeprowadzaliśmy kontrolę na Florydzie, gdzie spotkaliśmy się z pewnym doktorem. Bardzo dobrze znał się na surowcach. Udałam się do toalety, gdzie nie było gorącej wody. Nie była nawet podłączona! Najgorsze było to, że wydawało się, że nie zdawano sobie tam sprawy, iż gorąca woda jest potrzebna do higieny osobistej i czyszczenia sprzętów. Kontroli nawet nie dokończyliśmy. NIEZALICZONE!

Wielu dostawców pyta o to, w jakim celu sprawdzamy toalety. Z pewnością inne firmy nie czynią tego podczas swoich kontroli. W branży dostałam przezwisko Terminator, bo bardzo ciężko pozytywnie przejść moją kontrolę. Jestem z tego dumna, gdyż oznacza to, że niezwykle trudno sprostać wymaganiom jakościowym Nature’s Sunshine/Synergy WorldWide”

Lynda Hammons

Wiarygodność, zaufanie

Firma Synergy WorldWide i Nature’s Sunshine w 2013 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie jako jedna, ze 100 najbardziej godnych zaufania firm w Stanach Zjednoczonych, i jest jedyną firmą z branży sprzedaży bezpośredniej/marketingu sieciowego która znalazła się w tym rankingu! Według magazynu Forbes, Synergy znalazło się na tej liście ponieważ „stanowi niezwykły przykład otwartości i uczciwości”.

Przeczytaj także:

Czy produkty Synergy są organiczne ?