/Ultramaratończyk stosuje produkty Synergy

Ultramaratończyk stosuje produkty Synergy

marcelhoche1

 

 

 

 

 

 

 

 

Ultamaratony, to niezwykle wyczerpujące biegi długotysnansowe, o długości dłuższej niż 42.195.

Dla większości ludzi, którzy ukończą maraton o długości około 42 kilometrów, to niesamowity wyczyn, ale dla ultramaratończyków to dopiero początek drogi.

Ultramaratony, mogą obejmować trasy od 50 do tysięcy kilometrów długości i trwają przez wiele dni.

Marcel Höche, to  sportowiec, którego sponsoruje firma Synergy. Ultramaratony są dla niego wielką pasją.

Mając 22 lata,  jest jednym z najmłodszych sportowców w tej dyscyplinie.

W kategorii do 23 lat, uzyskał tytuł  Mistrza Niemiec w ultra biegach,  a w roku 2015-  osiągnął najlepszy wynik w biegu na 12 godzin w swojej kategorii.

Żaden z jego rywali w tej grupie wiekowej, nie przebiegł w ciągu 12 godzin odległości dłuższej niż Marcel.

Marcel mając 7 lat,  zakochał się w rywalizacji sportowej. Pierwszy ze swoich ultra maratonów przebiegł mając zaledwie 19 lat.

Jego treningi są niezwykle wyczerpujące i żmudne.

W lutym 2016, Marcel zaczął korzystać z produktów Synergy, które pomagają mu w codziennych treningach.

marcelhoche2„Kiedy zacząłem ciężej trenować, zmieniłem dietę, a produkty Synergy okazały się w tym procesie niezwykle pomocne,” twierdzi Marcel.

Będąc wielkim fanem i entuzjastą produktów Synergy z serii V3, Marcel codziennie stosuje produkt Mistify, aby walczyć z fizycznym obciążaniem organizmu.

Jest też wielbicielem ProArgi-9+ i korzysta z produktów wiele razy każdego dnia, zarówno na treningach, jak i podczas zawodów, w których startuje.

„Bardzo lubię e9, bo daje mi wszystko, czego potrzebuję w trudnej sytuacji,” mówi Marcel. „Minerały, energię i aminokwasy. To naprawdę doskonała mieszanka wszystkiego, co niezbędne by osiągać dobre wyniki.”

Pomimo tego, że Marcel ciężko trenuje, stosuje odpowiednią dietę i suplementację, wciąż musi mierzyć się z ciężkimi momentami.

„W każdym wyścigu napotykam ścianę,” opowiada Marcel. „Takie chwile są dla mnie niesamowicie trudne. Największym wyzwaniem był prawdopodobnie bieg, w którym zdobyłem najlepszy wynik w ciągu 12 godzin w 2015 r.”

Marcel opowiada, że po 7-godzinnym biegu, nadal czekało na niego kolejne 5 godzin, aby ukończyć bieg lecz jego organizm toczył wyjątkowo ciężką walkę i Marcel zaczął się mentalnie wyłączać.

„Zacząłem mówić sam do siebie,” wspomina. „Marcel, to tylko jeszcze jeden maraton. Tylko jeden więcej i będziesz najlepszy na świecie w swojej kategorii wiekowej.” Musiałem powtarzać to sobie by wytrwać, by po prostu to zrobić. Niezależnie od wszystkiego, wiedziałem, że potrzebuję posuwać się naprzód. To nastawienie naprawdę mnie uratowało.”

Marcel uczestniczy w ultramaratonach od 3 lat. Oto lista jego dotychczasowych osiągnięć:

  1. 3 miejsce w kategorii ogólnej – Innsbruck – Alpejski Festiwal Biegów Przełajowych 65 Km 30.04.2016
  2. 3 miejsce w kategorii ogólnej – Brocken-Wyzwanie 13.02.2016
  3. 2 miejsce w kategorii ogólnej – Stadtoldendorfer 12-bieg dwunastogodzinny 11.-12.07.2015